Bina Yönetimlerinin Birincil Sorunlarından Tahsilat İşlemi

Site/ Bina yönetimlerinin yaşadığı sorunların başında yapılan borçları zamanında tahsil edememek ve yapılan borçlandırmayı borç sahiplerine iletememek, bilgi verememektir.

Özellikle de kış aylarında gider kalemlerinin artmasıyla birlikte tüm bireyler kendilerine özgü ödeme planı oluşturur ve ödemelerini bu plana göre gerçekleştirirler. Faturalar vergiler kiralar vb. Saydığımız tüm ödemelerden sorumlu olan kişi borcundan ve ödeme günlerinden haberdar olduğu için aylık sistematik bir şekilde bahsi geçen ödemelerini yapmaya özen gösterir.

Özellikle bina yönetimi işini üstlenen yöneticiler dairelere yansıttıkları borçları duyurma noktasında epey sıkıntı çekmektedirler. Hepimiz evlerimize iş yerlerimize girerken ilan panolarında sayısız kağıt ve evrak görürüz. Ancak gün içinde yeterince iş yükü çekmemiz ve dolum noktasına ulaşmamız sebebiyle ilan panosunda ne yazdığını çoğu zaman merak dahi etmez okumadan geçeriz.

Aidatım ile bina yönetimi / site yönetiminde iletişim ağının ne kadar önemli olduğunu yönetimle ilişkili olan herkese göstermeye çalışmaktayız. Bahsettiğimiz gibi şahsına ait borçtan gerekli zaman içerisinden haberdar olan bireyler ödeme planlarını oluştururken bu borçlandırmalara öncelikli yaklaşmaktadırlar. Bina harcamaları ve borçlandırmalarından belli bir düzen içinde bilgi sahibi olan daire sakinleri de ödeme tarihleri konusunda elbette ki titiz davranacaklardır.

Peki tüm daire sakinlerini aynı anda ve düzenli olarak şahsına ait borçtan nasıl haberdar edebilirsiniz?

Aidatım kullanıcıları bilir ki program içinde dairelere borçlandırma yaparken aynı anda hangi daireye ne kadar tutar ile borç yansıtıldı ise kişilere sms yoluyla bakiye detayı iletilir.  Bu  sayede siz borçlandırmaları yaptığınız anda ilgili tüm kişilere ulaşılır ve ödeme yapmaları gereken tutar hakkında bilgi sahibi edilirler. Bina yönetimlerinin tahsilat sorununu büyük ölçüde çözen ve maksimum fayda sağlayan iletişim alt yapısı sayesinde ödemeler zamanında yapılır, sorumluluk altındaki üyeler sıkıntı çekmezler.

Tahsilat kolaylığının yanı sıra bilgisi dahi olunmayan bir borç dolayısıyla avukat ya da hukuki işlemler  ile muhatap olan daire sakinlerinin de bu mağduriyetten kurtulmaları, komşuluk ilişkilerinin yara almaması ve bina yönetim işinin sorunsuz yürütülmesi için iletişim ağının etkin ve verimli olması en etkin yol olacaktır. 

Anında ücretsiz kayıt olun

7/24 Hizmet Verin

Online işlemler ile sürekli hesap verin, ödemeler alın, şeffaf hizmet verin.

Ofisiniz kapalı olsa dahi bilgili ve cevap verebilen yazılımınız 7/24 mesai yapsın.

Ofisiniz kapalı olsa dahi bilgili ve cevap verebilen yazılımınız 7/24 mesai yapsın.

Site Yönetim Programı
Site Yönetim Programı
Site Yönetim Programı