Firma Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bağımsız bölüm sayısının fazla olduğu yapılarda hizmet ve ürün alımları sıkıntılı ve yorucu bir sürecide beraberinde getirmektedir.

 Bağlı bulunan yapıyı ilgilendiren mal ve  hizmet alımları ( asansör bakım sözleşmesi ,  su kazanı temizliği, demirbaş alımları vb ) sırasında yönetim üyelerinin çalışma sağlanması arzu edilen firmaları belirlemesi ve ihtiyaçlarının maliyetini firmalardan yazılı olarak talep etmeleri gerekmektedir.

Teklif talebinde bulunacak olan firmalar belirlenirken öncelikli olarak referans ağları , alınan hizmet veya ürün satışı hakkında gerekli yetkilendirme sertifika ve yeterliliğe sahip olup olunmadığı tespiti yapılmalıdır.

Özellikle tesisat, bakım onarım gibi işlemler temin edilecekse tüm bunların yanı sıra teknik servis ve arıza biriminin yeterliliği ve verimi son derece önemli iki detaydır. 

Tüm koşullardan amin olunduktan ve yapı menfaatleri sağlanıp mal ve hizmet alımı gerçekleştirildikten sonra yapı hesabına gider olarak işlenecek olan evrakın resmi kurumlarca kabul görmesi gerekmektedir. 

Aksi halde ; hem suça iştirak etmiş hem de yapının menfaatine olan, iptal iade ve olası şikayet hakkının saklı kalması gibi haklardan da gönüllü olarak vazgeçmiş olunacaktır. 


Anında ücretsiz kayıt olun

7/24 Hizmet Verin

Online işlemler ile sürekli hesap verin, ödemeler alın, şeffaf hizmet verin.

Ofisiniz kapalı olsa dahi bilgili ve cevap verebilen yazılımınız 7/24 mesai yapsın.

Ofisiniz kapalı olsa dahi bilgili ve cevap verebilen yazılımınız 7/24 mesai yapsın.

Site Yönetim Programı
Site Yönetim Programı
Site Yönetim Programı