Yöneticiyim, Ne yapacağımı bilmiyorum

Toplantı karar yeter sayısının oluşmasının ardından yönetim kurulu üyeleri ve başkan seçiminin tamamlanmasıyla birlikte ;

Yönetim ilk defa oluşturuluyorsa ,

karar defteri temini ,  karar defteri noter onayı , vergi kimlik numarası alınmasının ardından yapılan toplantı ve alınan kararlar karar defterine açık ve net ifadeler ile yazılmalıdır.  Olası gider tutarları oturum yeni gerçekleşmiş olması sebebiyle tahmin edilemeyeceği için fizyolojik olarak benzerlik gösteren yapılar üzerinde  bir aidat ve yönetim yönlendirmesinin emsal olarak kabul edilmesi ilk adım için oldukça yapıcı olacaktır. Yapılan toplantıda personel alımı , çalıştırma şartları ve yapıyla ilgili tüm genel ve özel kurallar dile getirilmeli ve kayıt altına alınmalı ilanen duyurulmalıdır. 

Yönetim zaten oluşturulmuş fakat devir söz konusu ise , 

Yeni seçilen Yönetim Kurulu Başkanına geçmiş dönem gelir ve giderleri içeren ve denetim üyelerince incelenmesi yapılmış faaliyet raporu ibra edilir. Yapılan hesap devrinin ardından yönet,im kurulu başkanı bağımsız bölüm sahiplerinin devir borçlarını açılış evrakı olarak teslim alır ve ilanen duyurur. 

Anında ücretsiz kayıt olun

7/24 Hizmet Verin

Online işlemler ile sürekli hesap verin, ödemeler alın, şeffaf hizmet verin.

Ofisiniz kapalı olsa dahi bilgili ve cevap verebilen yazılımınız 7/24 mesai yapsın.

Ofisiniz kapalı olsa dahi bilgili ve cevap verebilen yazılımınız 7/24 mesai yapsın.

Site Yönetim Programı
Site Yönetim Programı
Site Yönetim Programı